PL EN DE

Witamy
na naszej stronie

Jesteśmy profesjonalnym i rzetelnym dostawcą usług obróbki powierzchniowej w zakresie ochrony antykorozyjnej i aspektu wizualnego detali wykonanych z metalu i plastiku.

Więcej o nas malowanie

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod pokrywania ochronnego i/lub dekoracyjnego detali metalowych. Polega ona na aplikacji farby proszkowej na przygotowaną uprzednio powierzchnię detalu i jej wysuszenie (stopienie proszku) w wysokiej temperaturze (ok.180-220 oC). Rozróżnia się dwie podstawowe metody aplikacji: elektrostatyczną i trybostatyczną. Wybór metody zależy od specyfiki detali malowanych. Pomimo szerokiego rozpowszechnienia malowania proszkowego niewiele jest zakładów wykonujących malowanie proszkowe w zgodności z wysokimi wymogami przemysłu motoryzacyjnego (statystyczna kontrola procesu, automatyzacja procesu, wysoka wydajność i powtarzalność). W naszym zakładzie posiadamy dwie automatyczne linie do malowania proszkowego, sterowane komputerowo z pełnym przygotowaniem powierzchni, transportem ciągłym i  kabinami lakierniczymi zabudowanymi w systemie clean-room. Malujemy z użyciem zarówno elektrostatycznej aplikacji z systemem CORONA STAR, jak i aplikacji TRIBO (firmy WAGNER   i Sunkiss).

Oferujemy malowanie:

  • grubo-powłokowe
  • cienko-powłokowe

w pełnej gamie kolorystycznej materiałami własnymi bądź zleconymi przez Klienta.


Malujemy proszkowo detale przeznaczone m.in. do montażu w samochodach: Fiat, Volvo, Scania, Mercedes, BMW, Peugeot, Citroen i innych.

malowanie kataforetyczne malowanie proszkowe malarnia proszkowa KTL
malowanie natryskowe

electropoli
Poland


Zapraszamy do współpracy

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie www