Electropoli, europejski lider w obróbce powierzchni i ochronie podłoży metalowych, specjalizuje się również w powlekaniu powierzchni polegającym na rozpylaniu farby w proszku oraz farby ciekłej, jak również w kataforezie. Procesy te wymagają dużego doświadczenia, którym pochwalić się mogą nasze zespoły, co przekłada się na doskonałą jakość wykonanych powłok zarówno pod względem estetycznym, jak i wytrzymałościowym.

Kataforeza

Kataforeza, zwana również KTL lub osadzaniem elektrolitycznym katodowym to skuteczny, niedrogi i ekologiczny sposób malowania przemysłowego metodą zanurzeniową. Technika ta znajduje obecnie zastosowanie w wielu sektorach: motoryzacyjnym (samochody osobowe, ciężarowe i motocykle), lotniczym, zbrojeniowym, przemysłowym oraz energetycznym. Stal, żeliwo, aluminium oraz magnez to materiały obrabiane w naszych zakładach w miejscowościach Saumur, Nowa Sól, Bielsko-Biała i Třemošnice.
Kataforeza to jedna najlepszych powłok antykorozyjnych dla detali stalowych, blaszanych, odkuwek, aluminiowych i magnezowych.

Malowanie proszkowe

Rozpylanie elektrostatyczne, zwane również natryskiwaniem elektrostatycznym, jest procesem skutecznym, niedrogim i ekologicznym. Ta niewymagająca stosowania rozpuszczalników technika znajduje dzisiaj zastosowanie w wielu sektorach: motoryzacyjnym, motocyklowym, lotniczym, zbrojeniowym, przemysłowym i energetycznym. Zespoły specjalistów Electropoli pomogą Państwu zrealizować każdy projekt, w którym niezbędne jest zastosowanie powłoki oraz nałożenie farby. Stal, żeliwo, aluminium oraz magnez to materiały obrabiane w naszych zakładach w miejscowościach Nowa Sól, Bielsko-Biała i Český Dub. Nakładanie farby proszkowej odbywa się w sposób automatyczny za pomocą pistoletu natryskowego Corona Star® lub Tribo®. Nasi eksperci wykonują powłoki wielokolorowe oraz potrafią łączyć rozpylanie elektrostatyczne z innymi rodzajami powłok. Powłoka wykonana farbą proszkową jest odporna na uderzenia, zginanie, zarysowania oraz trudne warunki pogodowe i korozję.

Malowanie farbą ciekłą

Electropoli pomoże Ci w realizacji wszystkich projektów, w których niezbędne okaże się malowanie farbą ciekłą powierzchni, takich jak: stal, stal z innymi powłokami, żeliwo, aluminium, magnez oraz powierzchnie plastikowe. Charakteryzuje ją estetyczny, gładki i błyszczący wygląd oraz szeroki wybór kolorów. Zakłady w Isigny-le-Buat oraz w Bielsku-Białej są w stanie sprostać wszelkim wymaganiom w tym zakresie. Technika malowania elektrostatycznego farbą ciekłą zapewnia wysokiej jakości wykończenie i można ją stosować na powierzchniach niemal wszystkich formatów. Zapewnia doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne. Po wykonaniu pełnej usługi, wykonana przez Electropoli obróbka powierzchni zapewnia trwałość zarówno malowanych powierzchni jak i powłok malarskich.