Firma Electropoli, specjalizująca się w obróbce powierzchni oraz malowaniu przemysłowym, współpracuje z branżą samochodów, motocykli i ciężarówek w zakresie ochrony i poprawy właściwości precyzyjnych elementów mechanicznych używanych w pojazdach. Pomagamy kierownikom produkcji, podmiotom zajmującym się wyposażeniem oraz konstruktorom części w opracowaniu najlepszego protokołu, który umożliwi ochronę oraz ulepszenie, na skalę przemysłową, szczęk hamulcowych do samochodów osobowych, motocykli i ciężarówek.

Przemysłowe malowanie szczęk hamulcowych do samochodów 

W niektórych modelach samochodów szczęki hamulcowe są dobrze widoczne poprzez felgi. W związku z tym niektóre duże marki postawiły na dopracowanie estetycznego wyglądu samochodów przez malowanie hamulców w kolorze kontrastującym z kolorem nadwozia (czerwonym, żółtym, zielonym…). Inni producenci zdecydowali się raczej na prostotę, wybierając ciemniejsze odcienie, ale nie rezygnują z obróbki, ponieważ zapewnia ona lepszą ochronę szczęk hamulcowych. Zaoferowanie pojazdu, w którym szczęki hamulcowe są pomalowane na piękny kolor pozwala podkreślić znaczenie precyzyjnych elementów mechanicznych, jednocześnie zabezpieczając je. To szczegół, na który zwracają uwagę miłośnicy samochodów i motocykli.

Różne rodzaje obróbki malarskiej szczęk hamulcowych 

Do obróbki szczęk hamulcowych można zastosować różne techniki. Wybór zależy od rodzaju metalu, z którego wykonane są szczęki hamulcowe, oraz od właściwości, które chcemy im nadać. Jednak przede wszystkim istotne jest zastosowanie takiej obróbki powierzchni, która ochroni ją przed korozją i poprawi jej wytrzymałość; może to być na przykład cynkowanie galwaniczne. Dopiero później szczęki mogą zostać pomalowane na dowolny kolor, z użyciem lakierowania proszkowego lub lakierowania elektrostatycznego na mokro. Warto zauważyć, że trzeci etap umożliwia dalszą dekorację szczęk hamulcowych, poprzez umieszczenie na nich logo marki.

Niezależnie od ilości produktów do obróbki oraz kwestii logistycznych do uwzględnienia, firma Electropoli jest w stanie zaproponować najlepszy możliwy protokół obróbki powierzchni i malowania hamulców samochodów, motocykli lub ciężarówek.