System kwalifikacji do procesów specjalnych obejmujących technikę obróbki kataforetycznej powierzchni ze stopów magnezu

W celu zaspokojenia potrzeb przemysłu zbrojeniowego, firma Electropoli opracowała system kwalifikacji do procesów specjalnych AQPS_M_2015_106_00 obejmujących technikę obróbki kataforetycznej powierzchni ze stopów magnezu. Ta obróbka kataforetyczna, specjalnie opracowana przez naszą firmę, jest realizowana w naszym zakładzie w Saumur w Dolinie Loary.

Na czym polega kataforeza powierzchni ze stopów magnezu?
Kataforeza to technika przemysłowa polegająca na elektrochemicznym osadzaniu na metalowym podłożu powłoki, która w trwały i kompleksowy sposób zabezpiecza przed korozją. Polega ona na zanurzeniu podłoża, będącego katodą, w farbie rozpuszczalnej w wodzie i doprowadzeniu prądu elektrycznego w celu zapewnienia jednolitego osadzania się zawieszonych cząsteczek farby na podłożu: farba jest następnie polimeryzowana poprzez wygrzewanie prowadzące do uzyskania końcowej funkcjonalnej powłoki.

Specjalny proces przeznaczony do obróbki kataforetycznej powierzchni ze stopów magnezu
O ile obróbka kataforetyczna jest powszechnie stosowana dla podłoży stalowych, żeliwnych czy aluminiowych, znacznie rzadziej używana jest dla detali wykonanych ze stopów magnezu. Dzieje się tak, ponieważ magnez jest metalem bardzo trudnym do powlekania. Z tego względu, firma Electropoli musiała opracować specjalny proces AQPS_M_2015_106_00 mający na celu zagwarantowanie zgodności tej techniki obróbki powierzchniowej z wymaganiami jej klienta produkującego specjalne obudowy przeznaczone dla przemysłu zbrojeniowego.

To osiągnięcie dowodzi, że firma Electropoli potrafi zapewnić obróbki powierzchniowe dla metali trudnych do powlekania, takich jak magnez, a także szybko reagować na specyficzne oczekiwania swoich klientów.

Chcesz przygotować metalowe detale dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, zbrojeniowego … Zarówno w zakresie malowania przemysłowego, jak i nakładania powłok elektrolitycznych, firma Electropoli opracuje dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w zakresie obróbki wszelkich podłoży, niezależnie od ich składu.